poniedziałek, 20 marca 2017

***Tutorial - jak uszyć uroczego, świątecznego zajączka


 
Dzisiaj pokażę Wam jak szybko uszyć niewielkie, urocze, świąteczne zajączki. Do ich uszycia wystarczą Wam większe ścinki bawełny, troszkę włóczki i kolorowe tasiemki :) Zajączki możecie podarować dzieciakom lub użyć do ozdobienia np. wielkanocnego stołu czy koszyczka :)Potrzebujesz:
* kilka kolorowych tkanin, mogą być gładkie lub wzorzyste
*kolorowe tasiemki rypsowe, satynowe, bawełniane
* wypełnienie silikonowe (np. z poduszki (ja kupuje w agata meble lub w jysk))
* szablon (darmowy do pobrania np. stąd)
*klej na gorąco (do przyklejenia ogonka)
*kolorową włóczkę
*widelec, nożyczki, coś do pisania

1. Drukujemy szablon zajączka, odrysowujemy go na kartoniku i wycinamy. Kawałek tkaniny składamy na pół prawą stroną do prawej. Odrysowujemy zajączka.
 


2. Spinamy tkaninę szpilkami żeby nam się nie przesuwała podczas wycinania. Wycinamy dookoła narysowanej linii więcej niż pół centymetra.
3. Zaznaczamy sobie miejsce, w którym pozostawimy otwór pozwalający nam wywinąć zajączka na prawą stronę. Najlepiej taki otwór zostawić w miejscu gdzie będziemy przyklejać ogonek :)4. Przeszywamy ściegiem prostym dookoła po narysowanej linii. Nie zapominamy o pozostawieniu otworu w miejscu ogonka.


 
5. Po przeszyciu przycinamy materiał dookoła pozostawiając około pół centymetra, w miejscach zagięć i zaokrągleń przycinamy więcej i nacinamy tak jak pokazałam na zdjęciu żeby po wywinięciu na prawą stronę zajączek był równy i żeby ładnie wyglądał.
 
6. Wywijamy przez otwór na prawą stronę, wyrównujemy.


7. Dokładnie i starannie wypełniamy wnętrze zajączka kulką silikonową.
 
                                                                  
 
8. Otwór zszywamy ręcznie ściegiem krytym.
 
 
9. Teraz robimy ogonek z włóczki. Nawijamy gęsto włóczkę na widelec tak jak pokazałam na pierwszym zdjęciu, gdy uznamy że jest jej wystarczająco (musi być gęsto i grubo nawinięta) ucinamy kawałek włóczki, przewlekamy pomiędzy środkowe ząbki widelca (zdj.2) i mocno zawiązujemy (Zdj.3)
 
 
10. Zdejmujemy zawiązaną włóczkę z widelca i przecinamy z obydwu stron ostrymi nożyczkami. Powstanie nam mały pomponik, który musimy jeszcze wyrównać docinając dookoła nożyczkami.
 
 
11. Gotowy pomponik przyklejamy do zajączka w miejscu zszycia klejem na gorąco, możemy też przyszyć go ręcznie nitką.
 
 
12. Na koniec ozdabiamy zajączka kawałkiem kolorowe wstążeczki zawiązując ją na szyi w kokardkę :)
GOTOWE!


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz